O nas


Mając świadomość, jak ważny jest ruch w rozwoju dzieci, postanowiliśmy zająć się produkcją elementów placów zabaw, z których można korzystać także w domu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zaprojektowaliśmy urządzenia do zabawy, które są atrakcyjne i bezpieczne dla dzieci.

Dlaczego plac zabaw w domu?

Dzieci to wulkany energii, którą ciężko spożytkować w trakcie zabawy klasycznymi zabawkami. Nasze place zabaw umożliwiają wykorzystanie dziecięcego potencjału także w warunkach domowych. Oferowane przez nas zabawki inspirują dzieci do samodzielnej i swobodnej zabawy. Sposób, w jaki zostały zaprojektowane urządzenia, umożliwia dzieciom poznawanie swoich możliwości ruchowych i rozwój zdolności manualnych. Projektując poszczególne elementy, inspirowaliśmy się m.in. pracą dr Emmi Pikler. Według której swoboda i brak ograniczeń uczy dzieci ostrożnego poruszania się, co przekłada się na bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Nasze zabawki umożliwiają m.in. wspinanie, bujanie, zjeżdżanie, pokonywanie przeszkód co wspiera rozwój koordynacji ruchowej dziecka.

Domowy plac zabaw, a metody Montessori

Korzystanie z domowych placów zabaw naszego projektu wpisuje się także w metody nauki Montessori. Założeniem tej metody jest stworzenie dziecku warunków umożliwiających rozwój we własnym tempie. Oferowane przez nas zabawki doskonale sprawdzą się do ćwiczeń i zabaw w duchu metody Montessori, przy odpowiednim wsparciu dziecko może samodzielnie zdecydować jak korzystać z urządzeń. Każde ze sprzętów może mieć różne zastosowanie, np. bujak może stać się jaskinią, zjeżdżalnią czy elementem toru przeszkód.

Jak powstają nasze place zabaw?

Zarówno na etapie projektu, jak i produkcji dbamy o najmniejsze szczegóły, dzięki temu powstają zabawki, które są bezpieczne, nietoksyczne i atrakcyjne dla dzieci. Stelaże stanowiące podstawę konstrukcji zabawek to solidna ręczna robota. Do produkcji wykorzystujemy wysokiej jakości sklejkę brzozową. Na Państwa życzenie pokrywamy ją dodatkowo woskiem. Bezpieczeństwo jest dla nas tak samo ważne, jak atrakcyjność zabawek, dlatego starannie dobieramy surowce i dbamy o to, żeby posiadały odpowiednie certyfikaty. Sklejka posiada znak CE, natomiast wosk spełnia wymogi DIN EN 71-3 „Bezpieczeństwo zabawek” zgodnie z Dyrektywą 2009/48/WE.

Jak wyglądają nasz zabawki?

Dodatkowym atutem naszych placów zabaw jest ich design. W przeciwieństwie do większości zabawek dla dzieci, place zabaw marki KAHOY nie mają krzykliwego wyglądu. Wykorzystanie surowego drewna i ciekawego wzornictwa sprawia, że atrakcyjnym elementem aranżacji wnętrz.

Dlaczego warto zdecydować się na nasze zabawki?

W produkcję naszych placów zabaw wkładamy mnóstwo serca. Projektując zabawki,  szukamy inspiracji wśród uznanych autorytetów. Naszym celem jest stworzenie takich zabawek, które dzieci będą z radością wykorzystywać przez wiele lat. Dlatego cechuje je wysoka jakość i wytrzymałość. Jednocześnie wszystkie produkty oferowane na naszej stronie powstają w Polsce, kupując je, wspieracie Państwo lokalny rynek.

Jeżeli mają Państwo wątpliwości lub pytania zapraszamy do kontaktu, chętnie udzielimy odpowiedzi lub pomożemy w dobraniu odpowiednich urządzeń.