Zabawki edukacyjne w stylu Montessori

Zabawki edukacyjne w stylu Montessori

Jak wszyscy rodzice, zastanawiamy się, w jaki sposób najlepiej pokierować rozwojem naszego dziecka. Szczególnie teraz, gdy opieka nad dziećmi oraz ich najwcześniejsza, przedszkolna i żłobkowa edukacja bywa utrudniona, warto zwrócić uwagę na domowe rozwiązania, które pomogą dzieciom stawiać pierwsze kroki czy rozwijać sprawność manualną. W przypadku małych dzieci, kluczowym elementem takiego podejścia może być zabawka edukacyjna, która wspiera naturalny rozwój umiejętności manualnych.

Zabawki edukacyjne w stylu Montessori

Metoda Montessori to całościowe podejście do rozwoju dziecka, które zakłada, że każde dziecko samo chce się uczyć i rozwijać - a zadaniem dorosłych jest przede wszystkim zapewnić do tego idealne warunki, delikatnie nakierowywać naturalną dla wszystkich maluchów ciekawość na najkorzystniejsze tory. W świetle tego podejścia nauka przenika się wzajemnie z zabawą. Zamiast nudnej nauki i bezmyślnej zabawy, metoda proponuje, by dziecko mądrze się bawiło i zachęca dziecko do inwencji twórczej. W przypadku małych dzieci, kluczowym elementem takiego podejścia jest zabawka edukacyjna, która wspiera naturalny rozwój umiejętności manualnych. Wśród przyrządów, które najlepiej rozwijają umiejętności motoryczne, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz ćwiczą koordynację oko-ręka, możemy wymienić szczególnie:

 • drabinki
 • zjeżdżalnie
 • bujaki

Te zabawki to połączenie świetnej zabawy z postępami naszego maluszka. Jak możemy zapewnić naszemu dziecku dostęp do takich przyrządów, szczególnie teraz, gdy dostęp do przedszkoli, żłobków czy placów zabaw bywa utrudniony lub może być nawet niebezpieczny?

Drabinka
Drabinka
419zł

Zainspirowani pracą dr Pikler stworzyliśmy dla was naszą składaną drabinkę. Jest mniejsza od pierwowzorów, dołożyliśmy tez od siebie uchwyty na szczycie, a wszystko to była idealna dla Ciebie i twojego dziecka. Emmi Pikler była przekonana, że dziecko, które może poruszać się swobodnie i bez ograniczeń, jest bardziej ostrożne i uczy się bezpiecznego upadku.

 • Polska produkcja
 • Rok gwarancji
 • Bezpieczna płatność online

Dostępne kolory:

Powierzchnia naturalna, niewoskowana
Powierzchnia woskowana, kolor bezbarwny
Powierzchnia woskowana, kolor biały

Kup ten produkt

Domowy plac zabaw - rozwój przez zabawę

Co możemy zrobić w naszym domu, by maksymalnie pomóc dziecku w rozwoju? Świetnym rozwiązaniem są domowe place zabaw dla dzieci w stylu Montessori. Ich wielofunkcyjny design sprawia, że ogrom radości związany z zabawą ruchową łączy się ze wsparciem rozwoju dziecka i prawdziwą eksplozją jego inwencji twórczej. Jak wykazała praca Emmi Pikler, zabawa na przyrządach jest dla dzieci wręcz niezbędna do rozwoju mięśni. Dobra zabawka pozwalająca na szaleństwa ruchowe rozwija sprawność manualną i umiejętności motoryczne. Dziecko, które porusza się bez ograniczeń, ćwiczy koncentrację i samo z siebie jest bardziej ostrożne. Dzięki temu szybciej uczy się równowagi, ćwiczy koordynację ręka-oko oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dziecka nie trzeba w żaden sposób zachęcać do ćwiczeń ruchowych, ponieważ dobra zabawka zachęca dzieci do inwencji twórczej i wymyślania gier - rolą rodzica jest zapewnić do nich najlepsze warunki. Dlatego w domu, gdzie miejsce bywa ograniczone, najlepiej sprawdza się zabawka edukacyjna, która oferuje kilka różnych możliwości zabawy w jednym - jak domowy plac zabaw w stylu Montessori. Poprzez zabawę na takim wielofunkcyjnym przyrządzie nasza pociecha osiągnie takie postępy rozwojowe, jak na przykład:

 • rozwinie inwencję twórczą przez samodzielne wymyślanie zabaw,
 • wyćwiczy koordynację ruchową i poczucie równowagi,
 • nauczy się koordynacji ręka-oko i rozwinie sprawność manualną,
 • poprawi koncentrację oraz usprawni orientację przestrzenną,
 • prawidłowo rozwinie mięśnie oraz motorykę.

Tym samym domowy plac zabaw jest kwintesencją tego, co propaguje ruch Montessori - mądrej, przynoszącej korzyści zabawy pobudzającej wszechstronny rozwój dziecka. O czym, oprócz wielofunkcyjności, musimy pamiętać przy wyborze takiej mądrej zabawki edukacyjnej dla naszego malucha? O tym, by wybierając domowy plac zabaw, zwrócić szczególną uwagę, by urządzenia były wykonane z wysokiej jakości sklejki, dzięki czemu rączki maluszka będą bezpieczne od ryzyka drzazg, tak często spotykanych na publicznych placach zabaw.

Wróć do listy